Графік роботи:

ПН - ПТ: 10:00 – 18:00

СБ - НД: вихідні дні

 

0
Мій кошик
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань

Оперативна пам'ять для ПК

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою спочатку нові

Оперативна пам'ять для ПК та ноутбуків: що потрібно знати

Оперативна пам'ять (ОЗП) – ключ до швидкої та ефективної роботи комп'ютерів та ноутбуків, тип пам'яті для доступу до інформації, зберігання даних та файлів, які потрібні для виконання поточних завдань, коректної роботи програм. Вона виступає важливою частиною будь-якого гаджета, безпосередньо впливаючи на його продуктивність та швидкість роботи.

Типи ОЗП

Оперативна пам'ять для ПК та інших електронних пристроїв, основні типи:оперативна пам'ять купити

 • Динамічна пам'ять DRAM. Використовується у більшості сучасних комп'ютерів/ноутбуків. Її переваги – висока щільність зберігання даних, компактність, низька вартість. З недоліків відзначені низький час доступу та висока витрата енергії.
 • Статична пам'ять SRAM. Використовується у високопродуктивних пристроях: сервери, прискорювачі тощо. До переваг належить висока швидкість, стабільність, відсутність необхідності оновлення даних, низька витрата енергії. Недоліки – щільність низька, а коштує не дешево.

Вибір типу залежить від вимог та обмежень системи.

RAM - основна форма оперативної пам'яті, що використовується для швидкого доступу до даних та їхнього зберігання. Об'єм RAM дозволяє пристрою працювати плавно, без затримок, прискорює процеси та підвищує продуктивність.

Типи RAM: DDR3, DDR4 та інші. DDR дозволяє комп'ютеру передавати дані двічі за один такт, відповідно DDR3 – передає дані втричі швидше, ніж DDR, DDR4 – у чотири рази.

Планка ОЗП має форм-фактори: DIMM (комп'ютери), SODIMM (ноутбуки, інші системи), відрізняються розміром та конфігурацією контактів.

Як вибрати ОЗП

Перш ніж купити оперативну пам'ять, необхідно ознайомитись та врахувати характеристики ОЗП.

Основні параметри:оперативна пам'ять для ПК

 • Місткість – кількість інформації, яка може зберігатися в ОЗП, вимірюється у гігабайтах (ГБ). У більшості сучасних комп'ютерів рекомендується використовувати ОЗП обсягом щонайменше 8 ГБ.
 • Частота – швидкість обміну даними з процесором (кількість разів передачі за секунду), вимірюється в мегагерцах (МГц). Чим вища частота, тим швидше працює комп'ютер.
 • Таймінг – час, який потрібно ОЗП для доступу до даних, виконання операцій, вимірюється в наносекундах (нс).

Перед тим, як купити оперативку, важливо врахувати такі фактори:

 • Тип пристрою. Оперативна пам'ять для ПК, ноутбуків відрізняється за формою та роз'ємами.
 • Вимоги до ОЗП. Тип ОЗП, що підтримується, можна дізнатися в документації на комп'ютер/ноутбук або на веб-сайті виробника.
 • Об'єм та частота ОЗП У кожного пристрою є свої мінімальні вимоги до обсягу та частоти оперативної пам'яті.
 • Потреби. Якщо на комп'ютері будуть виконуватися ресурсомісткі завдання (редагування відео, 3D-моделювання), буде потрібна велика оперативна пам'ять і висока частота.
 • Сумісність. ОЗП має бути сумісна з пристроєм. Перед покупкою необхідно розібратися у специфікаціях.
 • Ціна. Оперативна пам'ять: ціна від 300 до 17000 грн за модуль.

ОЗП купитиВибираючи оперативну пам'ять для свого пристрою, важливо враховувати сумісність з материнською платою та обмеження, встановлені виробником.

Де знайти оперативну пам'ять

Рекомендація: ОЗП купити ви зможете в інтернет-магазині SmartMAG, де є великий вибір різних типів та конфігурацій. Тут можна підібрати сумісну ОЗП, а також придбати SSD-накопичувач та відеокарту та замовити доставку у будь-який куточок України, включаючи Львів, Київ, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінницю, Хмельницький та інші населені пункти.

«SmartMAG – це виключно оригінальні комплектуючі від світових торгових марок: Corsair, G. Skill, HyperX, Micron, Kingston, Crucial та інших за розумними цінами!

Онлайн консультанти магазину допоможуть вам вибрати комплектуючі та обладнання з урахуванням вимог пристрою та бюджету.

Купити оперативну пам'ять у SmartMAG – означає забезпечити надійну, швидку та стабільну роботу вашого комп'ютера чи ноутбука.

Вгору