— Еспресо (автоматична). Різновид еспресо-кавоварок (див. вище), у яких процес максимально автоматизований: від користувача потрібно тільки завантажити запас кави й води та дати команду на старт, усі інші операції (дозування, трамбування, очищення після завершення приготування) виконає кавоварка. Автоматичні моделі значно легші й простіші у використанні, ніж ручні: кількість зайвих дій під час приготування кави зведено до мінімуму, та й «людський фактор» майже не впливає на процес і якість напою виходить незмінною. З іншого боку, для багатьох шанувальників кави ці моменти є недоліками, а не перевагами: одні цінують сам ритуал ручного приготування, інші — можливість експериментувати з різними нюансами (дозуванням, трамбуванням тощо), досягаючи ідеального смаку. Та й коштують автоматичні кавоварки дорожче за ріжкові моделі зі схожими характеристиками.
— Ступінь помелу зерна. Можливість вибирати ступінь помелу кави. Від помелу залежить міцність і загальна консистенція готової кава (чим дрібніше, тим насиченіше), для різних видів кавових напоїв оптимальний ступінь помелу теж буде різним. Так, для еспресо та напоїв на його основі (капучіно, лате тощо - див. «Передвстановлені програми») необхідний досить дрібний помел, для кави в турці — максимально дрібний («пил»), для кави крему і фільтр-кави — середній, а для френч-преса — великий.
— Міцність напою. Можливість вручну регулювати міцність одержуваного на виході напою. Таке регулювання може здійснюватися по-різному: за рахунок зміни кількості кави на порцію, температури води, швидкості її проходження тощо. Також різною може бути і кількість налаштувань: найпростіший варіант — дві («міцна» і «м"яка»), але можлива і більша кількість варіантів. У будь-якому разі дана функція дає додаткові можливості з налаштування смаку напою під особисті вподобання.
— Об'єм напою. Можливості вибрати обсяг готового напою на власний розсуд. Способи такого вибору в різних моделях можуть відрізнятися: в одних є фіксовані налаштування (20 мл, 35 мл і т. п.), з яких користувач вибирає потрібний варіант, в інших обсяг можна задати і вручну, в тому числі на око. Дана особливість не тільки дозволяє підлаштовувати стандартні програми під свої уподобання, але й дає додаткові можливості для експериментів із різними оригінальними рецептурами.
— Жорсткості води. Можливість налаштувати кавомашину під жорсткість використовуваної води. Під час роботи нагрівач кавоварки неминуче покривається накипом і потребує періодичного очищення (декальцинація). Чим жорсткіше вода, тим швидше з"являється накип і тим частіше потрібне очищення. При цьому машина оцінює стан нагрівача не за фактичною кількістю накипу, а за внесеною в налаштування жорсткістю води і за часом роботи з моменту останнього чищення. Таким чином, для того, щоб вчасно видаляти накип, потрібно правильно виставити налаштування жорсткості — інакше попередження про необхідність декальцинації будуть «вискакувати» або занадто часто, або з запізненням. В комплекті кавоварки з даною функцією, зазвичай, постачається індикатор для виміру жорсткості води, а налаштувань передбачається чотири: дуже м"яка вода, м"яка, жорстка і дуже жорстка.