Valve Index Headset та контролери для нього
Незважаючи на те, що Valve Index був випущений майже два роки тому, він, як і раніше, залишається хорошим вибором гарнітури віртуальної реальності. На зразок інших VR шоломів, Index гарнітура підключається за допомогою USB кабелю до персонального комп'ютера і в автономному режимі окремо від ПК працювати не може (бездротовий зв'язок для цієї моделі не передбачено). Index використовує два РК дисплеї RGB, роздільна здатність якого сумарно становить 2880 на 1660 (по 1440х1660 для кожного ока). HMD підтримує частоту 120 Гц і до 144 Гц в експериментальному режимі. Кут огляду шолома складає 130 градусів. Виходить, що Valve є досить унікальною новинкою з передовою частотою кадрів і з досить широким полем зору. Цікаво, що для окулярів віртуальної реальності Vive та Pimax стандартом є фреймрейт 90 кадрів щомиті.
Влаштування шолома Valve Index
На передній панелі розташовані камери - вони передають зображення з реального світу, що дозволяє орієнтуватися у просторі та не зачіпати навколишні предмети. Для відтворення звуку в VR шоломі використовуються два навушники. Хоча їх швидше можна назвати «мініколонками», вони утримуються на невеликому віддаленні від вух. Мінус тут у тому, що за такої конструкції чути гучні звуки ззовні, та й оточуючі можуть чути звук з динаміків досить чітко. Але плюси, звичайно, перекривають недолік приватності: звук сприйматиметься більш реалістично, ніж в інших VR шоломах і вуха менше втомлюватимуться при тривалих сеансах у порівнянні з використанням звичайних навушників, що трохи давлять. Якщо геймера не влаштовують подібні динаміки, то можна використовувати й власні, тому що на лицьовій стороні корпусу передбачено 3.5 мм порт для підключення навушників.
Сучасні ультрачутливі контролери
Особливістю Index є контролери для рук. Цікаво, що на етапі розробки вони одержали назву Knuckles. Вони можуть розпізнавати рухи кожного з пальців окремо. На відміну від інших джойстиків користувач гарнітури не стискає контролери в руці, а просто кріпить їх до долоні і простягає в спеціальну рамку, де розташовані 87 датчиків, які зчитують кожен швидкоплинний рух мізинчика. Така чутливість дозволяє робити досить складні жести і маніпулювати з віртуальними об'єктами. Виходить, що за допомогою контролерів ви отримуєте таке відчуття, як і при взаємодії з реальним світом. Ефект повного занурення забезпечений! До речі, за допомогою цих 87 датчиком можна індивідуально налаштувати контролери під кожного гравця. Сигнали з датчиків поєднуються з алгоритмами та підказують системі, як саме гравець тримає та використовує контролери у кожний момент часу. Також, шолом має функцію «high fidelity», тобто максимально швидкий та точний відгук. Якщо хтось вирішить похвалитися своїм придбанням і поділитися з друзями може виникнути певний казус - доведеться витратити якийсь час, щоб налаштувати контролери під нового користувача. Якщо вам такі контролери чомусь здалися занадто незвичними, то ви можете використовувати інші джойстики з власного арсеналу з підтримкою SteamVR (наприклад, контролери від Vive або «мечі» від Pimax).
Вибір розваг
Окуляри Valve Index підтримують величезну бібліотеку VR ігор Steam. Так що можна буде сміливо випробувати вашу новинку в іграх та різних програмах, подивитися фільм або цікаві відосики на Youtube. З такою гарнітурою приємно годинами не виходити в реальний світ, для зручності при довгих сеансах можна докупити лицьову накладку, яка тримається на чотирьох магнітах, і залишати VR взагалі не захочеться.