Saeco Xelsis була і залишається флагманом модельного ряду компанії. Героїня огляду оновлена, друга версія.
Відразу коротко про відмінності модифікацій лінійки, що продаються на ринку на момент написання даного огляду:
-
Philips Saeco SM7580 / 00 корпус повністю пластик, маленький монохромний екран з сенсорними клавішами, 13 рецептів, якщо рахувати з гарячою водою, немає функції Coffee Equalizer (про неї нижче, грубо кажучи менше налаштувань)
-
-
Philips Saeco SM7683 / 00 фронт сталевий, великий сенсорний кольоровий TFT-екран, 15 рецептів (з водою), Coffee Equalizer
-
-
Philips Saeco SM7685 / 00 все теж, що попередня, але в повністю сталевому корпусі
-
-
Philips Saeco SM7686 / 00 все теж, що попередня, але в повністю сталевому кольору ' титан ' корпусі
Кардинально нова концепція на тих же комплектуючих. Головна новинка капучинатор
Якщо подивитися побіжно, то здається, що перед нами повністю нова машина, взагалі не схожа на старий Кселсіс. Це правда. Але не схожа вона здебільшого чисто зовні і реалізацією капучинатора, який є новою розробкою, раніше не зустрічалася на моделях концерну Philips.
Виглядає машина відмінно. Цьому сприяє летить панель управління з великим екраном і сенсорними кнопками. Старші моделі SM76xx, звичайно, в цьому плані ще ефектніше. Компонування корпусу також нова, таке шасі раніше не використовувалося. Доступ до баку для води (на 1,7 літра) спереду зліва, а спереду справа знаходиться контейнер для кавової макухи на 15 порцій.
Бункер для зерен зайняв центральне місце зверху, він розрісся, став більше, тепер вміщує майже комерційні 450 грам. Оснащений пластиковою кришкою з ущільнювальною гумкою для запобігання вивітрювання аромату. Під ним керамічна плоска кавомолка зі збільшеною до 12 позицій регулюванням помелу
Тут же зверху шахта для меленої кави. Майданчик перед кавомолкою з пасивним підігрівом, активний прибрали. Гріє, зрозуміло, лише номінально.
Заварювальний вузол рівно той же самий, знімний, адаптивний, з предсмачіваніем, що вміщає до 11 грам меленої кави. Він же використовується на 99% інших сайок і Філіпс.
Помпа на 15 бар, швидше за все та ж ULKA / CEME. По шуму машина тихіше не стала, суб'єктивно стала навіть голосніше.
Автоматичний капучинатор, вбудований в диспенсер з відводить шлангом два молочних напою за раз
Так , це головна новина, подібного капучинатора раніше не було в арсеналі Philips Saeco.
Капучинатор в єдиному диспенсере наливає молоко рівно в центр чашки, мінімально розбризкуючи його, висота підганяється разом з кавовими соплами. Відвідний шланг можна використовувати як з комплектним глечиком, так і засунути відразу в тетра-пак з молоком, та й в будь-яку іншу ємність.
Крім того, подібне рішення з відводить шлангом і зовнішнім глечиком звільнило місце перед диспенсером ( в разі вбудованого глечика він займає добру третину простору лицьовій частині кавомашини), і виробник цим правильно скористався машина вміє робити два молочних напою одночасно.
HygieSteam для швидкої ефективного очищення капучинатора
з лівого борту для трубки капучинатора зробили спеціальний майданчик-виступ, трубку там зручно кріпити, плюс це дозволило реалізувати функцію очищення капучинатора разом з цією трубкою HygieSteam. У цьому режимі машина подає гарячу воду з парою і в капучинатор в диспенсері, і в відводять трубку, і вони чистяться разом від залишків молока.
Це досить ефективно, тільки не зовсім зрозуміло, чому б це не робити автоматично, наприклад, через 10 хвилин після приготування молочного напою.
Що радує, виправили всі недоліки попередньої версії
Так, в огляді першого Кселсіса я виділив чотири аспекти, всі вони вирішені:
-
Ємність піддону для крапель стала більше, тепер вона нормальних розмірів, приблизно як у всіх.
-
-
чуйність сенсорних клавіш (і сенсорного дисплея) стала краще. Все одно не iPhone, але вже ближче.
-
-
Регулювань фортеці зробили п'ять. Не скажу, що це з запасом, особливо для флагмана, швидше за нині необхідний мінімум, але по факту цього цілком достатньо, особливо з урахуванням типового заварника на 11 грам.
-
-
Передня панель тепер не відкривається, і з'єднання капучинатора НЕ сифон з часом. Тим більше що ручного капучинатора-то тепер і зовсім немає.
П'ятнадцять напоїв, які запускаються з великого сенсорного екрану (у молодшій трохи менше тринадцять)
-
Еспрессо
-
-
Кава (він же великий лунго) *
-
-
Капучіно
-
-
латте маккіато
-
-
латте
-
-
Флет Уайт (немає у молодшій SM-7580)
-
-
Еспрессо лунго
-
-
Американо **
-
-
еспрессо маккіато (немає у молодшій SM-7580)
-
-
Рістретто
-
-
Подвійний еспресо
-
-
Caf & eacute ;, au Lait
-
-
Збите молоко
-
-
Тепле молоко
-
-
Гаряча вода
* На програмі Кава використовується особливий підхід поршень НЕ трамбує кавову таблетку до кінця, а лише приминає, тим самим зменшуючи екстракцію і підсумкову насиченість напою.
** Що стосується американо, то використовується особлива програма. Машина готує Американо, як в більшості кав'ярень додає гарячу воду в порцію еспресо, як, наприклад, Melitta Varianza CSP. Це добре.
Треба розуміти, що це типовий набір для актуальних флагманів. І Делонги, і Сіменс / Бош, і Юра показують приблизно те ж саме. Більше зустрічається хіба що у Мелітти і Нівони.
Coffee Equalizer тонка настройка кожного напою
Для кожного з перерахованих вище напоїв є заводські параметри, наприклад, еспресо з заводу 40 мл на середньої міцності, середньої температури. А капучино це 120 мл збитого молока (висота піни на максимальній третього ступеня), після чого додається 40 мл еспрессо середньої міцності.
Але найцікавіше це можливість повної кастомізації. Причому можна змінювати не тільки обсяг, фортеця і температуру, що є у багатьох конкурентів з молодших класів, а й додаткові параметри:
-
час попереднього змочування (три ступеня, чим більше тим більш насиченим)
-
-
для молочних напоїв можна зберегти в кожному рецепті не тільки висоту молочної піни (три ступеня)
-
-
але і послідовність додавання інгредієнтів: спочатку каву, потім молоко або навпаки)
Та й температуру для кожного напою окремо дозволяють задавати рідкісні домашні кавомашини, звичайно настроюється температура для всіх видів кави разом.
За широтою і підходу до налаштувань цей функціонал Coffee Equalizer у нових Саеко Кселсіс SM7683 і SM7685 нагадав мені можливості Barista Mode в старших Siemens EQ.9 TI905201RW і TI907201RW. Але треба віддати належне німцям, у них широта налаштувань більше, температур, наприклад, 6 ступенів, а фортець 10.
І так, це саме та функція, яка обрізана у молодшій Philips Saeco SM7580 / 00 . У ній не можна налаштувати ні висоту молочної пінки, ні послідовність додавання інгредієнтів. Спочатку каву, а потім молоко вона наливає тільки на одному рецепті Caf & eacute ;, au Lait. До слова, новий Кселсіс друга кавоварка у концерту Філіпс, яка навчилася наливати спочатку каву в молочних напоях, першої недавно стала новинка середнього класу Philips EP4050 / 4051.
Нюанси
1. Перш за все, відсутність всіх козирів першого Кселсіса. Активного підігріву чашок, ручного капучинатора на корпусі, завдяки чому можна було при бажанні збивати молоко вручну, регулювання висоти кавовій піни (за це відповідала фірмова система SBS , ви могли круговим регулятором на диспенсере налаштувати тиск на виході кавового тракту).
Тим самим модель втратила індивідуальність. Власне, вже не можливо особливо виділити, ніж вона помітно відрізняється від маси конкурентів все те ж саме, фішок перед однокласниками не залишилося, одна лише регулювання висоти молочної піни, яку можна налаштувати і зберегти в пам'яті для молочних рецептів. А нових фішок то не зробили.
2. Система вставки довгою металевої трубки капучинатора в глечик мені не особливо подобається тим, що її після діставання необхідно протирати. Тобто необхідно мати поруч ганчірку (бажано чисту, потім ця трубка вставляється в молоко знову), і не можна, як на інших рішеннях, попити капучіно і нічого крім натискання на кнопки не робити. Та такий підхід цілком прийнятний і має право на життя. Він часто використовується з кавоварки, але зазвичай в більш доступних, які не топових (наприклад, Bosch VeroAroma).
Але в розрізі флагмана зазвичай застосовується або вбудований глечик (як це було на попередньому Кселсісе), або приєднання до зовнішнього глека, але до спеціального роз'єму, який не потрібно потім протирати. Виходить, що незважаючи на максимальну автоматизацію, коли машина відразу після збивання молока випускає паровий удар для прочищення капучинатора (що псує поверхню молочної пінки тільки що зробленого напою, якщо диспенсер опущений врівень з чашкою), ви всі рівні повинні почистити цю трубку вручну ганчіркою. Якось це не дуже правильно по сенс.
3. Об'єднаний диспенсер якось хліпковатой на дотик. Особливо це посилюється пунктом чотири.
4. Доступ до баку для води спереду зліва. Туди ж виходить відвідний шланг капучинатора. І якщо диспенсер не в самому верхньому положенні, то край бака зачіпає шланг і дає виламувати вектор на диспенсер.
Примітка:* Характеристики та комплектація товару можуть змінюватися без повідомлення виробником.Примітка:* Характеристики та комплектація товару можуть змінюватися без попередження виробником.Примітка:* Характеристики та комплектація товару можуть змінюватися без попередження виробником.